KURS: Kurs Pewności Siebie dla Kobiet

Sprawdzam

Mama bizneswoman w MLM, mit?

14 kwietnia 2012

Czy zastanawiałaś się kiedyś co tak naprawdę chcesz robić aby sprawiało Ci to przyjemność?
Czy zastanawiałaś się  jak by to było móc być jednocześnie mamą i bizneswomen?

Z komentarzy na blogach i forach wynika, że wiele młodych mam chciałoby otworzyć swój własny biznes.
Chcą wychowywać własne dzieci pozostając aktywnymi zawodowo – spełnionymi kobietami. Wymarzonym modelem pracy nie jest już etat i 8 godzinny tryb pracy, który łącznie z dojazdami powoduje, że młoda mama spędza 10 godzin dziennie poza domem. Wiele z nich boryka się z wyrzutami sumienia z powodu niemożności pogodzenia  ról – nowej roli mamy  i roli zawodowej.

Zrozumiałe jest ,że ideałem dla wielu wydaje się własna firma w której same będą ustalać czas pracy, dostosowywać go do nowej codzienności. Ale czy napewno?

Własna firma
Statystyki są tutaj bolesne 95% firm upada w 3 pierwszych lat swojego istnienia.
Koszty związane z otworzeniem biznesu powodują zaporę nie do przejścia. Ryzyko dla wielu jest zbyt duże…

Wpis jednej z forumowych mam:
“A co w sytuacji kiedy chciałoby mieć własny mały biznes. Nęka brak funduszy i perspektywa że moze coś nie wyjść i z czego żyć kiedy dzieci maja tyle potrzeb i nie można na nikogo liczyć! ”

Idealnym rozwiązaniem /w moim subiektywnym odczuciu- zachęcam Cię Czytelniku do wypowiedzi/ jest biznes MLM , którym w Polsce zajmuje się prawie 900 tyś osób , z czego 80% stanowią kobiety.   Dlaczego?

Biznes MLM :

– Otrzymujesz sprawdzony przepis na sukces,

– Niewielka inwestycja w biznes, największą inwestycją jest Twoje zaangażowanie,

– Biznes który zbudujesz jest dziedziczny – nikt Cię nie zwolni, nie odbierze wypracowanych profitów,

– Masz Mentora, coacha – to osoba, która wspiera Cię, wprowadza w tajniki biznesu,

– Twoje podwyżki są jasno określone w planie marketingowym, który jest taki sam dla każdego,

– Jesteś sama Szefem!

W video które nagrałam na południu Francji podczas wyjazdu z rodziną wyjaśniam, że MLM  daje mi możliwość połączenia życia zawodowego z rodzinnym.

Badania przeprowadzone przez brytyjski Ipsos MORI wskazują, że 79% polskich sprzedawców bezpośrednich uważa, że praca w sektorze MLM umożliwiła im rozwinięcie umiejętności biznesowych. 84% osób zaczęło zarabiać więcej niż w poprzednim miejscu pracy.

Zadałam pytanie na forum Rankingu MLM  jakich pozytywów biznesu MLM dopatrują się Liderzy różnych firm  by  przekazać szersze spojrzenie na branżę . Pytanie brzmiało ” A za co Ty kochasz mlm? Oto odpowiedzi:

1. Za wolność
– nie muszę wstawać rano do pracy
– mogę wyjechać kiedy chcę
– nie chce dzisiaj pracować to nie pracuję

2. Za możliwość rozwoju
– jest wiele szkoleń i książek, które pomogły i pomagają w ciągłym rozwoju

3. Za nieograniczone możliwości poznawania nowych osób.
– wiele wspaniałych osób, z których część jest dobrymi znajomymi a część przyjaciółmi.

4. Za możliwość rozwijania biznesu na całym świecie.

5. Za możliwość podróżowania zarówno po kraju jak i poza granice W niektóre miejsca człowiek by nigdy nie pojechał gdyby nie miał tam spotkania czy szkolenia. A miejsc pięknych jest mnóstwo.

6. Za czas dla rodziny.

7. Za nieograniczone dochody i wolność finansową.

 

Jeśli zastanawiasz się teraz jak to zrobić?

1. WYBIERZ MENADŻERA DLA SIEBIE i  FIRMĘ

2. NIE ZRAŻAJ SIĘ BRAKIEM DOŚWIADCZENIA – W MLM DOSTANIESZ NIEZBĘDNĄ WIEDZĘ

3. BUDUJ RELACJE Z LUDŹMI

Pozdrawiam Cię w drodze do Twojego sukcesu!

 

 

20 thoughts on "Mama bizneswoman w MLM, mit?"

 1. Wspaniale Aniu, bardzo dobry pomysł nagrania, no i przede wszystkim wspaniały pomysł dla mam.Mamy do mlm, to naprawdę świetny biznes i wolnośc.

  1. Wolność na którą zasługujemy. Zdrowo budowany biznes oparty na zasadach współpracy i wzajemnego dopingowania powoduje, że to co robimy daje nie tylko pieniądze ale przede wszystkim satysfakcję.

 2. Całkowicie zgadzam się Aniu z Tobą! MLM jest doskonałą formą pracy dla wszystkich mam, które chcą zarabiać przebywając równocześnie z dzieckiem. Oczywiście nie tylko dla mam, ale dla wszystkich mających trochę wolnego czasu, również dla osób ktore nie mogą pracować poza domem. Poznałam też wielu fantastycznych ludzi!!! Wkrótce również wybieram się na wczasy. I to jest cudowne!

  1. Masz rację Lucynko – MLM przyciąga bardzo pozytywnych ludzi i jest to wartość dodana całego biznesu.

 3. Zgadzam się w dwustu procentach. Szczególnie, że można ten biznes robić przy niewielkiej inwestycji w porównaniu do biznesu tradycyjnego. W tradycyjnym koszt startu to minimum kilka tysięcy oraz kolejne kilka tysięcy miesięcznie (zus -1000 zł, wynajęcie lokalu – minimum 500, sprzęt – w zależności od branży – kilka tysięcy. Ryzyko nieudanego biznesu ogromne.

  W takim razie lepiej skorzystać ze wsparcia mentora w mlm niż rzucać się na szeroką wodę tradycyjnie ! Pozdrawiam wszystkie bizneswoman !

  Tomek Damian http://WykopSwojegoSzefa.pl

  1. Wsparcie mentora to tak naprawdę najważniejsza kwestia w MLM. Nie znam innego biznesu w którym tak ściśle współpracuje się z osobą nad nami. To właśnie brak mentora często powoduje, że ludzie przechodzą do innej firmy.

 4. Aniu, bardzo oryginalny model polskiej mamy, tylko nasladować i pozazdrościć tych palm, ciepła i klimatu

 5. Aniu dziękuję Ci za ten wpis 🙂 jestem jednym z przykładów Biznes mamy w MLM i na prawdę namawiam Mamy na całym świecie aby zainteresowały sie tym tematem. Obserwujcie, weryfikujcie, sprawdzajcie, z kim warto współpracować. Mała podpowiedź nie z tym liderem co sam dużo zarabia, ale z tym liderem u którego zarabiają ludzie 🙂
  girl power MLM 🙂

  1. To co możemy obserwować na arenie międzynarodowego MLM to kierunek w jakim idzie ten biznes – w najbliższych latach MLM w Polsce będzie biznesem Liderskim. Ludzie nie przyłączają się tak naprawdę do firm lecz do konkretnych Liderów. Twoja podpowiedź Aniu bardzo słuszna.

 6. Dzieki Aniu, ze pokazujesz mlodym mama takie mozliwosci. MLM, to praca dla siebie i swojej rodziny. Obecne systemy MLM, sa dostosowana do potrzeb zainteresowanych, mozna te prace wykonywac przez internet, nie wychodzac nawet z domu.
  Mama, ktora chce opiekowac sie sama swoim malym dzieckiem, moze swobodnie to robic, jednoczesnie zarabiac pieniadze.
  W nowoczesnym MLM, program jest tak skonstruowany, ze czynnosci, ktore mamy do wykonanie w internecie w zwiazku z nasza praca sa proste,( np wysylanie gotowych ogloszeń)Zaleta tego systemu , moze byc fakt, ze pracujemy globalnie, nie ma ograniczn terytolialnych.
  Idealne wrecz zajecie dla mam.

  1. Dziękuję za pierwszy wpis Basiu:) Cieszę się, że nie tylko w mojej opinii MLM jest idealnym wręcz rozwiązaniem dla mam.

  1. Witaj Mariuszu, oczywiście zgadzam się jednak proszę aby film był zamieszczony w oryginale. Pozdrawiam Cię serdecznie i jest mi bardzo miło, że chcesz popularyzować temat mam w biznesie.

 7. Trzymam kciuki za wszystkie Kobiety, które biorą życie, w swoje ręce, a nie czekają na cud:) Pozdrawiam także wszystkie Mammy i życzę powodzenia na nowej drodze pełnej przygód 🙂

  Pozdrawiam 🙂

 8. Aniu jesteś świetnym przykładem tego, że można być mamą oraz świetną liderką w MLM. Mam nadzieje, że z czasem coraz więcej będzie takich osób jak Ty na Naszym rynku, a mają od kogo się uczyć. Twoje doświadczenie pomoże nowym osobą, które chcą coś zmienić w swoim życiu szybko awansować na wysokie pozycje i spędzać tak świetnie czas jak my czyli cieszyć się wakacjami kilka razy w roku 🙂
  Pozdrawiam

Comments are closed.