KURS: Kurs Pewności Siebie dla Kobiet

Sprawdzam

Dlaczego tylko nieliczni osiągają sukces finansowy?

22 listopada 2012

Sukces w 2013 roku? Z „Planowaniem celów”!

Drodzy Czytelnicy! Prezentuję wywiad z autorem książki, która jest na dobrej drodze aby stać się bestselerem wydawniczym. Większość z nas zapewne będzie coś planowała w kontekście nadchodzącego roku. Ale czy potrafisz skutecznie zaplanować sukces? Zapisałeś kiedyś cele, które sobie wyznaczyłeś? Najwyższy czas to zmienić. Naucz się jak solidnie planować swoją przyszłość zawodową i osobistą. Przejmij kontrolę nad własnym życiem, zanim zrobi to ktoś inny!
Zapraszam do lektury wywiadu z Danielem Kubachem – inwestorem, przedsiębiorcą, członkiem prestiżowej organizacji BCC, publicystą i autorem książki Planowanie celów, która ukazała się nakładem wydawnictwa 8&8.

Daniel Kubach Planowanie Celow
Daniel Kubach Planowanie Celow

1. Czy wydanie książki Planowanie Celów to jeden z prywatnych celów, które wyznaczyłeś dla siebie?

Daniel Kubach: Tak, oczywiście. Kiedy odkryłem, że moją mocną stroną jest planowanie postanowiłem nauczyć tego kilku dobrych znajomych z którymi współpracowałem. Okazało się, że większość z nich nigdy nie planowała. Planowali jedynie swoje wakacje, zakupy lub podróże. Czasem mówili o swoich planach dotyczących biznesu, lecz nie wszyscy zapisywali je na piśmie. Ci co to czynili – robili to nieumiejętnie. Więc zacząłem dzielić się tą wiedzą ze współpracownikami. Z czasem odkrywałem, że wiele osób chciałoby się nauczyć tego ode mnie. Zacząłem badać temat planowania jeszcze bardziej aby po ponad 10 latach doświadczeń, zbierania notatek i materiałów spisać je w formie książki. Dzięki temu będę mógł przekazać swoje doświadczenia, które sprawiły, że odniosłem sukces finansowy większej ilości ludzi. Dlatego w grudniu 2011r. pisząc listę swoich celów napisałem – Jest listopad 2012r. wydałem książkę o planowaniu celów.

2. Jak określiłbyś Planowanie celów – poradnik, podręcznik, beletrystyka? Może pamiętnik? Z tego, co mi wiadomo włożyłeś do książki wiele przykładów z własnego życia.

D. K.: Zdecydowanie poradnik. Ponieważ wszystko co napisałem oparte jest na praktyce. Przedstawiam czytelnikowi moją drogę oraz żywe przykłady z prawdziwymi ludźmi.

3. Czym tytułowe Planowanie celów różni się od popularnych, tzw. postanowień noworocznych, które tak powszechnie formułujemy, kiedy kończy się bieżący rok?

D. K.: Zauważ, że 99 % planów noworocznych kończy się po 2-3 tygodniach. Są też takie które kończą się następnego dnia. Należy zadać sobie pytanie dlaczego tak się dzieje. Przyczyną jest nie umiejętne planowanie i wyznaczanie celów. Jeżeli chcesz mnie zapytać jak to zrobić to odpowiedź znajdziesz w tej książce.

4. Czy książka skierowana jest wyłącznie dla branży multi-level marketingu?

D. K.: Książka jest przeznaczona dla wielu ludzi szukających miejsca na tym świecie. Poznałem wielu ciekawych ludzi z różnych branż. Okazało się, że nie tylko młodzi ludzie mają problem z osiąganiem celów i zdobyciem majątku. Wiele osób całe życie ciężko pracuje i tak naprawdę niewiele posiada. Obserwuję te zjawisko i zajmuję się nim od ponad 10 lat, kiedy po raz pierwszy straciłem wszystko. Większość ludzi nie wie czego chce od życia. Jeżeli wie, to nie wie jak to wyartykułować. Kiedy pojawiają się pomysły w naszej głowie i zaczynamy marzyć to nie wiemy jak przekłuć marzenia na cele i je zrealizować.

5. W Planowaniu celów podkreślasz wielokrotnie, że najważniejszym jest, aby słuchać doświadczonych praktyków. Sądzisz, że teoretycy niczego nas nie nauczą?

D. K.: Nauczyłem się ważnej rzeczy w biznesie. Teoretyków warto słuchać, ponieważ mogą powiedzieć nam coś ciekawego. Natomiast od praktyków należy się uczyć, ponieważ oni wiedzą jak to zrobić.

6. Czytając Planowanie Celów, możemy odnieść wrażenie, że jesteś ogromnie zdyscyplinowanym człowiekiem. Czy pozwalasz sobie na chwile wytchnienia od dążenia do realizacji planów?

D.K.: Uważam, że wypoczynek jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu. Po każdym sukcesie należy ci się nagroda. Kiedy wiesz, że po wykonanym zadaniu czeka cię wypoczynek jesteś w stanie pracować jeszcze efektywniej. Wypoczynek też należy planować.

7. Czym różni się książka Planowanie celów od bezpłatnej wersji e-booka do pobrania na stronie www.rankingmlm.com?

D.K.: Książka zawiera pięć razy więcej informacji. Tematy w e-booku poruszyłem – mówiąc kolokwialnie – po łebkach. W książce rozwinąłem bardziej te tematy. Potraktowałem e-booki jako zachęcenie do przeczytania książki. Najważniejszą różnicą jest to, że w trzeciej części książki opisuję jak osiągnąć wolność finansową dzięki skutecznemu planowaniu.
8. Danielu, występowałeś już w wielu rolach – przedsiębiorcy, inwestora, bloggera, a teraz dochodzi do tego rola autora książki. Która z nich w Twoim życiu jest obecnie najważniejsza?

D.K.: Najwygodniej czuję się w roli businessmana i inwestora. Pisząc bloga czy też pisząc książkę chciałem wyjść poza moją strefę komfortu. Miałem w tym wyższy cel. Chciałem podzielić się swoją wiedzą z czytelnikami.

Dziękuję serdecznie za rozmowę!

Z autorem rozmawiała Anna Kokocińska

 

8 thoughts on "Dlaczego tylko nieliczni osiągają sukces finansowy?"

 1. Niewątpliwie, planowanie czasu i celów jest trudną umiejętnością. Zawsze myślałem, że poradzę sobie bez konkretnego planu… i czasami dalej tak myślę :)Chyba czas to zmienić.
  Kolejny dobry wywiad Aniu. Książka, jak dla mnie, wyrasta do pozycji obowiązkowej.
  Pozdrawiam

 2. Mamy końcówkę roku 2012 więc jest idealny czas aby zaplanować kolejny rok. Tak naprawdę od tego jak go zaplanujemy i ile wysiłku włożymy w spełnienie naszych planów zależeć będzie nasz sukces w 2013r.

 3. Nie wyobrażam sobie działania bez wyznaczania CELÓW.
  Kiedyś działałem na łapu capu, i sądziłem że jakoś to będzie i coś osiągnę.
  Było to bardzo złe podejście, teraz gdy rozpocząłem planowanie własnych działań i celów znacznie więcej osiągam.

 4. Fajny artykul! Ale prosze, nie popelniajcie i wy tego bledu, od ktorego zeby bola, “przekłuć marzenia na cele”. Przekluc to mozna balonik, marzenia sie przekuwa (od kucia, zelaza) na cele… 😉

  1. Słusznie Asiu – dobra uwaga. A najważniejsze to poprostu realizować krok po kroku – działać. Pozdrawiam serdecznie.

 5. Bardzo dobry okres na planowanie nowych rzeczy, kończy się rok, zaczyna następny, doskonały czas aby wyznaczyć sobie cele do osiągnięcia, trzeba być naprawdę leniwą osobą żeby tego nie robić.

 6. Nie dla wszystkich dobry 🙁
  Podsumowania, wnioski i wyznaczanie nowych celów to standard. Leniwość tutaj nie ma nic do rzeczy, są sytuacje gdzie nie idzie po prostu zrealizować danego działania i to co jest najgorsze porażka bądź sukces nie zależy wyłącznie od nas samych. To się łatwo mówi, idź i zrób, czasem to “zrób” jest jak wspięcie się na najwyższą górę świata. Pozdrawiam.

 7. Interesujący wywiad. Świetnie, że są osoby – specjaliści i praktycy, którzy nie mają problemu z tym, aby dzielić się swoją wiedzą. Wydaje mi się, że dzięki takiej postawie tylko zyskują, stając się jeszcze autorytetami w danej dziedzinie.

Comments are closed.